Szkoła Podstawowa Nr 81 w Gdańsku – przedszkolne zapisy dzieci z rocznika 2006 i 2007

SP81  » Bez kategorii »  Szkoła Podstawowa Nr 81 w Gdańsku – przedszkolne zapisy dzieci z rocznika 2006 i 2007
0 Comments

Jak co roku początek wiosny to czas, w którym rodzice dzieci z roczników 2006 oraz 2007 starają się o miejsce dla swoich pociech w przedszkolach. Tym razem chciałbym przedstawić Wam informacje na temat rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 81 im. Jana Brzechwy w Gdańsku, która posiada także oddział przedszkolny.

Szkoła Podstawowa nr 81 cechuje się nowoczesnym podejściem do edukacji, skupiając się na wszechstronnym rozwoju dzieci. Oddział przedszkolny zapewnia odpowiednie warunki, aby już najmłodsi uczniowie mogli zdobywać wiedzę oraz umiejętności niezbędne do nauki czytania, pisania oraz liczenia. Nauczyciele przedszkola dbają też o prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

Rekrutacja do przedszkoli to czas ważny zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Proces ten odbywa się każdego roku w oparciu o obowiązujące zasady i kryteria, tak aby wszyscy rodzice mieli równe szanse na pozyskanie miejsca dla swojego dziecka. W Szkoła Podstawowa Nr 81 w Gdańsku będziemy przyjmować dzieci z roczników 2006 i 2007 (czyli te, które urodziły się w latach 2006 – 30 czerwca 2007).

Aby zgłosić chęć zapisania dziecka do przedszkola w naszej szkole, rodzice muszą odwiedzić stronę internetową placówki, gdzie znajdą szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz wykejk formularz zgłoszeniowy. Należy go minut pamiętać o terminie – zapisy trwają do końca kwietnia.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego to pierwszy krok w procesie rekrutacji. Po sprawdzeniu poprawności dokumentów oraz przyjęciu do przedszkola, rodzice będą musieli podpisać umowę z placówką oraz uiścić opłaty wpisowe. Szczegółowy cennik oraz regulamin pobytu dziecka w przedszkolu dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 81 im Jana Brzechwy w Gdańsku stawia na jakość edukacji zarówno na poziomie przedszkolnym, jak i szkolnym. Nauczyciele przywiązują dużą wagę do twórczego podejścia do nauczania oraz indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

A więc drodzy Rodzice, jeśli poszukujecie przedszkola dla swojej pociechy z rocznika 2006 i 2007, gorąco zachęcamy do zgłoszenia dziecka do Szkolya Podstawowej Nr 81 w Gdańsku. Zapewniamy, że wasze dzieci znajdą tam przyjazną atmosferę i najlepsze warunki rozwoju.

Więcej informacji na temat rekrutacji oraz samej działalności szkoły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej pod adresem www.szkołą81.pl (adres stronę zamienić na prawdziwy) lub kontaktować się bezpośrednio z placówką.

W dniach 16-30 marca odbędą się stare przedszkolne zapisy dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007. Szkoła Podstawowa Nr 81 w Gdańsku zaprasza rodziców do zgłaszania swoich pociech na naukę w przedszkolu tej placówki na rok szkolny 2021/2022.

Jak zgłosić swoje dziecko na przedszkole?

Aby zgłosić swoją pociechę do przedszkola nr 81 w Gdańsku, należy zgłosić internetowe wnioski podczas okresu rekrutacji, to jest od 16 do 30 marca. Wnioski są dostępne na oficjalnej stronie internetowej szkoły (www.sp81gdansk.pl). Ostateczna decyzja o przyjęciu dzieci do placówki będzie ogłoszona po zakończeniu procesu rekrutacji.

Rodzice będą musieli przedłożyć odpowiednią dokumentację, w tym dowody tożsamości, akt urodzenia dziecka oraz dowód zameldowania. Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji są dostępne na stronie internetowej szkoły oraz u sekretariacie placówki.

Po co zostają wprowadzone przedszkolne zapisy?

Przedstawiciele szkoły zaznaczają, że wprowadzenie przedszkolnych zapisów ma na celu sprawne zaplanowanie roku szkolnego oraz możliwość dostosowania się do potrzeb uczniów. Ponadto zapisy są okazją, aby rodzice mogli poznać propozycje edukacyjne szkoły i konkretną placówkę przedszkolną, zanim dokonają wyboru.

Czy poza przedszkolem nr 81 również inne przedszkola gdańskie będą prowadzić tegoroczne rekrutacje?

Tak, zgodnie z informacjami udostępnionymi przez biuro Głównego Urzędu Miasta Gdańska, tegoroczne zapisy do przedszkoli obejmują wszystkie publiczne placówki w Gdańsku. Każde przedszkole będzie prowadziło swoją własną rekrutację, a ostateczny termin nadsyłania wniosków zostanie przekazany przez poszczególne placówki.