Logo SP81

Szkoła Podstawowa nr 81

im. prof. Michała Siedleckiego

Kolejne sukcesy i medale w unihokeju!

Zakończyły się rozgrywki unihokeja w ramach mistrzostw Gdańska. Nie od dziś wiadomo, że SP 81 to kuźnia talentów. Tak było i tym razem.

Jako pierwsi na boisko wybiegli chłopcy z klas 4-6. W tej kategorii startowały 22 szkoły. Zespół złożony z młodszych dzieci pokazał, że w przyszłości może osiągać duże sukcesy. Przeciwnicy przewyższali nas warunkami fizycznymi dlatego cieszą brązowe medale za 4 miejsce w ścisłym finale! Po kilkuletniej przerwie możemy pochwalić się sukcesami w tej grupie.

SP 81: Norbert Rogacki, Jakub Bieniasz-Krzywiec, Mateusz Gawrewicz, Dawid Luedke, Szymon Malek, Mateusz Przewłocki, Konrad Bachusz, Kacper Andrzejewski, Jakub Szwedowski, Dominik Mazurek, Tymon Potajałło,Tomek Dmochowski, Dawid Grzendzicki

Jeszcze lepiej poradziły sobie dziewczynki. Nasze uczennice również należały do najmłodszych drużyn w stawce 17 szkół. Osowianki walczyły w każdym spotkaniu i zasłużenie sięgnęły po medale. W meczu o złoto pechowo przegrały 2:1 i musiały zadowolić się srebrem.

SP 81: Blanka Łubkowska, Simella Koasidis, Nina Stefańska, Maja Maderska, Agata Nagel, Ula Nowicka, Ula Nowicka, Kamila Banaszak, Weronika Kozak, Maja Przyczyna, Magda Borysewicz

Ukoronowaniem osiągnięć uczniów SP 81 były złote medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W siedmiu meczach dziewczęta strzeliły aż 70 bramek nie tracąc żadnej! Uczennice klasy 7f w ścisłym finale spotkały się z zaprzyjaźnioną szkołą SP 33 również z Osowy. Po bardzo ładnym meczu wygrały nasze zawodniczki 3:0 zdobywając złote medale mistrzostw Gdańska.

SP 81: Anna Zelewska, Karolina Madejska, Luiza Sumisławska, Jagoda Maderska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Anna Kopaczewska, Aleksandra Hinz, Weronika Zielna, Julia Koza, Natalia Banaszak, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska

Warto podkreślić, że większość osób reprezentujących naszą szkołę to uczniowie nowo powstałych klas usportowionych o profilu unihokej. Składam serdeczne podziękowania dla pani dyrektor Marioli Cyranek za życzliwość i wspieranie sportu w naszej szkole oraz dla pani Bożeny Szwabowicz, pani Hanny Samson i pani Soni Gorzkowskiej za pomoc w prowadzeniu zajęć unihokeja w SP 81.

Dodane przez AZ dnia 13.11.2017 o godzinie 7:42